Portrétní fotograf bloguje

 

 

 

3+1 věc, které NIKDY nedělat před focením

Focení by pro vás měl být příjemný zážitek. Jsou věci, které byste před focením dělat neměly, abyste si tento zážitek nezkazily.

Solárko a opalovačky

Je jasné, že chce člověk na fotografii vypadat co nejlépe a někomu prostě sluší opálení. Nedoporučuju ale chytat bronz těsně před focením. Už bych ani nespočítal, kolikrát jsem musel retušovat opálená ramínka od plavek, spálená záda nebo dekolt, rudé obličeje a nosy atd. Je jedno jestli chcete nachytat přírodní bronz nebo navštívit solárko. Před focením to nedělejte :) Věřte mi. Nedělejte to :) Pokud prostě musíte do solárka, zajděte tam v dostatečném předstihu před focením.

Návštěva kadeřnice těsně před focením

To samé platí pro návštěvy kadeřnice. Určitě je dobré si před focením zajít na obarvení odrostů atd. Moc ale nedoporučuju chodit ke kadeřnici těsně před focením. Všichni známe ten pocit, že první 2-3 dny nejsme se svým novým sestřihem tak nějak úplně spokojeni :) Nekazte si tímhle pocitem zážitek z focení. Už vůbec nemluvím o nějakých vlastových experimentech před focením. Pokud jste 30 let nosila dlouhé vlasy a 2 dny před focením jste se rozhodla přejít na krátký sestřih a ofinu, může to být super. Taky vás to ale může úplně rozhodit. Takovéhle změny tedy doporučuji před focením nedělat. Pokud to ovšem není součástí procesu nějaké vaší plánované transformce ;-) 

Flámování :)

Říkáte si že přeháním? Maruška vám potvrdí, že v dobách dávno minulých, kdy jsem ještě nabízel úplně odlišnou službu než dnes, jsme zažili, že nám přišel pár na focení přímo z flámu. A tím přímo myslím přímo :) Oteklé obličeje, kruhy pod očima, nepřítomné výrazy a značný odér proflámované noci :) Mimo jiné to byla příslovečná poslední kapka pro mě a můj obrat o 180 stupňů v tom, jak chci přistupovat ke službě. Také z toho ale samozřejmě byly úplně strašné fotografie. Takže pokud si říkáte, že je fajn nápad užít si víkend s kamarádkou a zakončit ho v ateliéru, tak doporučuju spíše opačné pořadí :)

Málo tekutin !

Tohle mě samotného překvapilo, ale stává se to :) Nejste boxer, který se před zápasem potřebuje vejít do váhového limitu a tak 2 dny před vážením nepije :) Vy naopak pijte několik dní před focením pravidelně a možná trochu víc, než obvykle. Má to hned dva důvody. Jednak je 5 hodinové focení poměrně fyzicky namáhavé a my samozřejmě nechceme, abyste nám v ateliéru zkolabovali kvůli dehydrataci. Druhým důvodem je pleť. Je důležité aby i vaše pleť byla hydratovaná a toho nedocílíte, pokud nebudete pít :) Vodu! :) Takže na zdraví ...  

 

Takže se vyhněte těmhle 4 věcem, zarezervujte si konzultaci, kde tohle všechno detailně probereme a pak už nezbývá, než se těšit na focení :)

 

 

--- 

Líbil se vám tenhle článek a nechcete přijít o další? Přihlaste se k odběru novinek. Nebojte se. Žádný spam se nekoná.

Tags:

ondrej@totzauer.eu | + 420 732 203 443