Portrétní fotograf bloguje

 

 

 

DreamShoot. Co to je a proč ho chcete :)

Je to v podstatě jasné z názvu. DreamShoot - vysněné focení. Jde v podstatě o na míru ušité focení vašim představám. Jaké to má výhody, nevýhody a specifika se dozvíte v článku ...

Nejde o běžné focení v ateliéru. Nejde ani o běžné focení někde na lokaci. DreamShoot je něco speciálního. Něco, co se ušilo na míru přímo vám. Máte vysněnou lokalitu kde byste se chtěla fotit? DreamShoot ve Vídni, Paříži, Londýně, Praze jsou běžné záležitosti. Ale pozor, nemusí jít jen o města. DreamShooty se dělají i v divadlech, fitcentrech, velmi specifických interiérech, apartménech atd. DreamShoot může být v podstatě cokoliv. Má to ale svoje specifika.

Denní doba

Pokud jde o dreamshoot třeba v některém ze zmíněných měst, je nutné jít fotit velmi brzo ráno, než se centra měst naplní turisty a lidmi spěchajícími do práce. Pokud k tomu přičteme nějaký čas na líčení a úpravu, není vyjímkou, že se vstává třeba ve 3 ráno, aby se vše stihlo. Naopak pokud chcete dreamshoot ve fitku, není dobré tam jít v té největší špičce, takže se fotí buďto ráno, nebo pozdě večer. Případně po zavíračce.

Cena

S tím souvisí další bod a to je cena. Při dreamshootu vzniká celá řada dalších nákladů, které je třeba uhradit. Cesta, ubytování, asistenti, pronájmy prostor, poplatky za focení na určitých místech atd., atd. Dreamshoot bývá tedy zpravidla o poznání dražší, než běžné focení. Ono prostě když si chcete vytvořit nějaký vlastní svět, tak to něco stojí :)

Časová náročnost

Dreamshoot je časově mnohem náročnější zejména na přípravu. Čím složitější focení, tím delší příprava. Je nutné zařídit a nasmlouvat spoustu věcí. V některých případech sehnat i různá povolení atd. Paradox je, že čím víc času stráví fotograf přípravou a čím pečlivější při ní je, tím míň toto vy jako klient vnímáte, protože když je focení skvěle připravené, tak to vypadá jakože jde všechno po másle. To máslo musel ale někdo ztlouct předtím, než jste vůbec přišli :)

 

Já pro Vás jeden takový "retro" dreamshoot připravuji na jaro. Takže pokud vás tohle zajímá, sledujte web a sociální sítě a brzy se dozvíte víc :) 

 

Pokud jste si vysnili vlastní dreamshoot a chcete ho zrealizovat, napište mi a celé to probereme :) Města jsou teď kvůli lockdownu vylidněná, což focení může paradoxně nahrávat.  

--- 

Líbil se vám tenhle článek a nechcete přijít o další? Přihlaste se k odběru novinek. Nebojte se. Žádný spam se nekoná.

ondrej@totzauer.eu | + 420 732 203 443