Portrétní fotograf bloguje

 

 

 

Aktuálně platná opatření pro fotografování v ateliéru

Od pondělí 10.5. mohou být otevřeny i ateliéry. Jako vždy, je ale rozvolňování opatření doprovázeno zmatky a nejasnostmi. Takže v článku se dozvíte přehledné informace, jaká opatření platí pro fotografování v ateliéru. 

Omezení otevírací doby

  • Otevírací doba je omezena od 6:00 do 21:59 - což upřímně, není problém :)

Hygienická opatření

  • pouze 1 zákazníka na 15 m² prodejní plochy - což splňujeme i tak
  • že se zákazníci zdržují v kratších vzdálenostech, než jsou 2 m od sebe, nejde-li o osoby ze společné domácnosti
  • umístění dezinfekce u často dotýkaných předmětů (především kliky, zábradlí, nákupní vozíky) tak, aby byly k dispozici pro zaměstnance i zákazníky provozoven - desinfikujeme už od loňského března
  • maximální možnou cirkulaci vzduchu s nasáváním venkovního vzduchu (větrání nebo klimatizace) bez recirkulace vzduchu - větráme od jakživa
  • plus další věci o frontách, zkušebních kabinkách atd, která se nás netýkají.

Roušky/respirátory

  • pro fotografované osoby platí výjimka, čili při focení nemusíte mít po dobu nezbytně nutnou roušku ani respirátor. Já i vizážistka při focení máme respirátor. 

Až dosud to je poměrně jasné. Většinu věcí už dělám dávno. Teď ještě jeden sporný bod na jehož vyjasnění čekám už nějakou dobu. Zatím bohužel bez odpovědi ze strany MZČR. 

Testy

Podle pravidel uvedených na COVID.GOV.CZ platí nutnost prokázat se negativním testem/očkováním atd. pouze pro služby poskytující péči o tělo (plus zahrádky, sprotoviště atd.). Fotografování, ale není služba poskytující péči o tělo, čili se na něj podle všeho toto nevztahuje. Jenže před focením vás líčí vizážistka, což bezesporu péčo o tělo je. Jenže toto není poskytováno v provozovně k tomu určené :) Takže popravdě sám nevím, jak to je správně a čekám na odpověď z MZČR. 

Tak či tak, já i vizážistka se před focením testujeme. Po vás zatím testy ani čestné prohlášení nepožaduji. 

Když to tedy shrneme, tak oproti běžnému provozu se pro nás liší jen nutnost testování se a nošení roušky. Pro vás se v podstatě nemění nic. Skoro by se chtělo říct, proč jsme tedy nemohli fotit už dávno že? Ale politiku sem tahat nebudeme. Takže taková jsou aktuální pravidla a nařízení. 

Volné termíny díky bohu poměrně rychle mizí, takže pokud byste si chtěli nezávazně domluvit konzultaci, napište mi nebo zavolejte a domluvíme se na podrobnostech.

Děkuji za přízeň.

--- 

Líbil se vám tenhle článek a nechcete přijít o další? Přihlaste se k odběru novinek. Nebojte se. Žádný spam se nekoná.

ondrej@totzauer.eu | + 420 732 203 443