Portrétní fotograf bloguje

 

 

 

Eliška - projekt "Jizvy s příběhem"

Původně jsem chtěl fotky z tohohle projektu zveřejnit až všechny najednou. Ale já jsem z focení s Eliškou tak strašně nadšený, že jsem to prostě nevydržel :) Takže pojďme se na ní podívat :)

Kdo mě trochu pečlivěji sleduje, ví, že připravuji takový svůj soukromý fotoprojekt s pracovním názvem "Jizvy s příběhem". Při konzultacích jsem si všimnul jak rozdílně lidé vnímají svoje jizvy. A také jsem si všimnul, že lidé, kteří už jsou se svými jizvami zžití nikdy nechtějí jizvu retušovat. A to mě přivedlo na zajímavou myšlenku. Jaký vztah mají lidé ke svým jizvám? Jaké příběhy se skrývají za jejich jizvami? Jak rozdílně vnímají jizvy muži a ženy? A asi tisíc dalších otázek. 

Takže jsem začal hledat lidi s jizvami a začal se ptát na jejich příběhy. Prvním takovým člověkem byla Eliška. A hned nasadila laťku hodně vysoko. Eliška jako malá spadla na dovolené v Chorvatsku pod člun, kde jí trefil a posekal lodní šroub. Když nám vyprávěla jak absolvovala operaci v nemocnici, v cizí zemi, která ještě před pár lety procházela válkou, jak jí její maminka každý večer několik let mazala a masírovala jizvy, jak jí řekli, že kdyby šel šroub o pár milimetrů hlouběji, nemusela to vůbec přežít, tak jsme seděli s otevřenou pusou a ani nedutali. 

Další zajímavá věc je, jak se Eliška s jizvou vyrovnala. Sami uvidíte, že se rozhodně nejedná o nějaké malé škrábnutí. Umím si představit, že kdybych byl malá holka, tak by mě to asi celkem deptalo. Eliška? Ani náhodou :) Profesionálně tančila a jak sama řekla, jizvu už ani nevnímá. 

A ještě taková vtipná příhoda z natáčení :) Když jsem vymýšlel fotku, bylo mi jasné, že vzhledem k umístění jizvy budu potřebovat, aby Eliška neměla podprsenku a měla v podstatě nahá záda. No jo, ale já jsem nesmělý klučík z vesnice. Já neumím říct ženě "sundej si podrsenku, jdeme fotit" :) Tak jsem chvíli chodil kolem horké kaše a když se Eliška dovtípila tak říká "Jo, to je v pohodě, já se nestydím, na mě nahou maloval malíř airbrush atd." :-D 

Takže to je ve zkratce první příběh. Pokud se vám líbil, budu rád, když budete článek sdílet. Pokud znáte někoho kdo má svůj vlastní zajímavý příběh, budu rád, když mu tenhle článěk ukážete a třeba se díky němu odhodlá mi napsat a zúčastnit se tohohle projektu :) Už mám rozpracovány další dva příběhy, takže se těšte na další.

No a pokud všechno půjde jak má, můžete se těšit i na rozhovory a hlavně na výstavu :)

--- 

Líbil se vám tenhle článek a nechcete přijít o další? Přihlaste se k odběru novinek. Nebojte se. Žádný spam se nekoná.

 

Eliška - jizvy s příběhem

Eliška - jizvy s příběhem

Eliška - jizvy s příběhem

Eliška - jizvy s příběhem

Eliška - jizvy s příběhem

Eliška - jizvy s příběhem

Eliška - jizvy s příběhem

Eliška - jizvy s příběhem

Eliška - jizvy s příběhem

ondrej@totzauer.eu | + 420 732 203 443